El Ustalığı

Günümüzde teknolojiye bağlı olarak gelişen makineleşme birçok el sanatının yok olmasına sebep olmuştur.

Biz bu değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla yola çıktık.

Anneannelerimizin, babaannelerimizin yaptığı el işlemelerine baktığımızda iç çekerek nasıl bir “el emeği göz nuru” diyoruz. Çünkü sanat insanın duygu ve düşüncelerini herhangi bir araç yoluyla bu şekilde yansıtabilmesidir. Öncelikle onlarda bu el sanatını en iyi bilenlerdir.

Örgü yapımı, hayatının bir döneminde her kadının mutlaka uğraştığı hobiler arasında yer almıştır. Örmenin çok eski çağlara uzanan bir tarihi vardır. Örülen modeller modaya bağlı olarak değişim göstermiş olsa da örme el sanatında aynı basit aletler kullanılmıştır. Emeği fazla olan ama sonucunda ortaya çıkan eserin muhteşemliğinin bu yorgunluğu unutturduğu ve bir zevke dönüştüğü gerçektir.

Bu gerçeklik; yeni fikirlerin doğmasına yaratıcı düşüncelerin oluşmasına sebep olmaktadır.

Bizler; ekibimizle eski Türk giyimde örgü kemer ve kuşakların vazgeçilmez bir tamamlayıcı aksesuar olduğunu gördük ve günümüze taşımak istedik.

Eski Türklerde erkekler kuşağı kadınlar kemeri kullanıyorlardı. Bu kemerler sade ve şıklıklarının yanında bağlama şekilleriyle farklılık gösteriyorlardı.

Zamanla kemerin kıyafeti bu tamamlayıcı rolü günümüze kadar geldi. Öyleki;

Güzel bir kemer kıyafetinizi modanın bambaşka bir boyutuna taşıyabilir. Kemerler çok amaçlı olabilir fakat doğru kemeri bulmak, mükemmel ayakkabıları bulmaktan daha zordur.

Bu anlayışla diğer bir açıdan bakıldığında sanat doğada var olan güzelliği ortaya koymaktır. Bizde hasır kağıt ip ile yola devam edelim dedik ve ham materyelimizi belirledik.

Yapımı ne kadar zor emek isteyen bir iş olsada ortaya çıkan ürünler oldukça mutluluk vericiydi.

Örgülerimize hayat katan deri ustalarımızın örgü ve deriyi birleştirici gücüyle ortaya estetik,kaliteli ve minimal duruşuyla %100 deri, el yapımı ve doğal hasırdan oluşan KATUN kemerlerimiz üretildi.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4